נעים להכיר

ד"ר נעמי אשר– מובילת חינוך חוויתי ערכי.


לראות פנימה והחוצה


השמעת הקול האישי


מציאת הדרך שלי

הסיפור שלי

כילדה גדלתי והתפתחתי במסגרות הבלתי פורמליות (חוגי יצירה, מד"צים, מועצת נוער, ערוץ קהילתי), במסגרת הפורמלית פחות הצלחתי למצוא את דרכי. בבגרותי, מיד אחרי הצבא התחלתי להשתלב בהנחיית מועצת נוער רשותית בהמשך בהדרכת מד"צים וריכוז תנועות הנוער. כאשר החלטתי שהגיע הזמן ללמוד תואר בחינוך רציתי להיכנס לתוכנית מצויינות- לסיים את הלימודים בשלוש שנים במקום בארבע ולהוכיח לעצמי ולכל העולם שלמרות ציוני הנמוכים בתיכון הכל אפשרי. משם נסללה הדרך לעבר התואר השני ובהמשך גם הדרך לדוקטורט.

במקביל ללימודי התקדמתי גם בתפקידי בחינוך הבלתי פורמלי, הנחתי מועצות נוער רשותיות, קורסי וסמינרי מד"צים, ניהלתי במשך 12 שנים מחלקת נוער צעירים וקהילה. כעצמאית לאורך השנים הדרכתי קבוצות O.D.T והפעלות שונות בשילוב יצירה ויצירתיות. 

מובילת חינוך חוויתי ערכי

המושג חינוך חוויתי ערכי, להגדרתי, מתייחס למשמעות בפועל של החינוך הבלתי פורמלי, לאופן בו מועברים התכנים והמסרים הערכיים.

אני רואה את עצמי כמובילת חינוך חוויתי ערכי כחלק מדרך חיים. בכל הפעלה, הדרכה חינוכית ניתן למצוא את הדרך לליבם של המשתתפים. בסדרת מפגשים ניתן לחבר את המשתתפים לעצמם באופן שיאפשר להם לראות את הדברים מנקודת מבט שונה, להקשיב לקולם הפנימי ולהשמיעו החוצה ובסופו של דבר למצוא את הדרך שלהם.

 

אנשים נושאים בקרבם חוויות משמעותיות אשר שינו והשפיעו על מהלך חייהם ונחוו בפעילויות בלתי פורמליות במסגרת הבית ספרית ומחוצה לה. כדי ליצור חוויות משמעותיות יש לדעת איך להיות משמעותיים עבור אנשים וליצור חוויות משמעותיות וערכיות.

ניתן להגיע ולגעת באנשים בעזרת פעילויות מגוונות, צריך רק לדעת למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה.